Whatsapp Sipariş Hattı
495 ₺ ve üzeri alımlarda kargo bedava.

Menü

Organik

Organik Sirke hem lezzeti hemde sağlık açısında tercih etmeniz gereken bir üründür. Üzüm, dünya çapında tüm meyve severler tarafından sevilen, lezzetli, sulu ve iştah açıcı derecede tatlı bir meyvedir. En yaygın kullanılan sirkelerin ya üzümden ya da elmadan geliştirildiği görülmektedir. 

Üzüm sirkesi, bakterilerle çok iyi savaşan maddeler içerdiğinden birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Magnezyum, potasyum, fosfor, demir, flor ve bakır gibi bol miktarda mineral içerir. Bu özelliği ile birçok hastalığa iyi gelmektedir

Üzüm Sirkesi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Organik Üzüm Sirkesi şekerlerin mikroorganizmalar tarafından asetik aside fermantasyonu yoluyla yapılır. Herhangi bir meyveden veya şeker içeren bir malzemeden yapılabilir. Baharat olarak, turşuluk olarak ve bazı soslar hazırlamak için kullanılır. Aynı zamanda güçlü bir şekilde bakteri yok edicidir ve geleneksel tıpta enfeksiyonları iyileştirmek için kullanılır. Üzüm sirkesinin kalorisi düşüktür ve tüketimi bir takım sağlık yararları ile ilişkilidir.

Kan Şekeri Seviyesini Düşürür

Glisemik İndeksi (GI) düzenleyerek vücuttaki kan şekeri seviyesini düşürür. Üzüm sirkesi, GI'yi azaltarak vücuttaki metabolik süreci dengeler. Uzmanlar üzüm sirkesinin başka maddelerle seyreltilmeden kullanılmasını önermezler bu nedenle sirke bal, su ve benzeri maddelerle seyreltilerek tüketilmelidir. Şeker hastaları için bazı faydaları vardır ancak fazla tüketilmesi bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Tercih edilen doz günde 1-2 yemek kaşığını geçmez, bu doz şeker hastaları için geçerlidir. Ayrıca mümkün olduğu kadar minimum miktarda tüketilmeli ve her zaman organik, pastörize edilmemiş üzüm sirkesi tercih edilmelidir.

Sirkenin sindirim sisteminin mukoza zarına zarar verdiğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Kırmızı kan hücrelerini artırır 

Kırmızı kan hücreleri, vücuttaki besinlerin ve oksijenin dağılımı için gereklidir. Üzün sirkesi, kırmızı kan hücresi üretimini artırmaya yardımcı olur.

Boğaz ağrısını tedavi eder

Üzüm sirkesi antiseptiktir ve bakterilerle savaşır, bu nedenle boğaz ağrısını tedavi etmek için kullanabilirsiniz. Boğaz ağrısını tedavi etmek için bir çay kaşığı üzüm sirkesini bir çay kaşığı bal ile bir bardak ılık suda eritin ve günde dört kez için. Boğaz ağrınızın dindiğini göreceksiniz.

Cilde İyi Gelir

Sedef hastalığı başta olmak üzere birçok cilt hastalığına karşı etkili bir alternatif tedavidir. Genel olarak cilt sağlığına da ciddi katkılar sağlayabilir. Bu nedenle yüz maskelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir miktar üzüm sirkesini salatalık suyuyla karıştırın ve cildinize uygulayın. Bir tatlı kaşığı sirke ve iki tatlı kaşığı balı karıştırarak cildinize maske olarak uygulayın. Bu uygulamaya bir hafta kadar devam edin. Yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için çok yardımcı olur. Yarım su bardağı üzüm sirkesini bir bardak soğuk su ile karıştırarak buzdolabında bir süre soğutun. Pamuk yardımıyla günde birkaç kez cildinize uygulayın. Yaşlılık lekelerini ve kırışıklıkları giderir. Sirkeyi ayak sağlığı için de kullanmak mümkündür, bu nedenle bir leğen suya bir bardak sirke ekleyin ve ayaklarınızı 20 dakika içinde bekletin.

En İyi Ateş Düşürücü

Annemizin doğal ateş düşürme tekniklerinden biri olan sirkeli bez kişinin ateşinin düşmesini ve rahatlamasını sağlar. Ayrıca vücuttaki toksinlerin ter yoluyla atılmasına yardımcı olur

Diş Ağrısı Ev Çözümleri

Diş sağlığı açısından da faydaları olan diş ağrısına karşı da etkili bir çözüm sunuyor. Yaklaşık iki yemek kaşığı sirke eklenmiş ılık su karışımı ile ağzınızı çalkalayarak diş eti sorunlarınız ve ağız yaralarınız için doğal bir çare elde edebilirsiniz. Diş eti problemlerinin yanı sıra pek çok kişinin korkulu rüyası olan diş ağrısı için ağzınızda ılık sirke ve kırmızı biberi bekleyebilirsiniz.

Uyku Bozukluklarını İyi Gelir 

Özellikle uykusuzluk çekenler için önerilen bal ile üzüm sirkesi karışımının suyundan birkaç yudum içebilir ve rahat bir uyku çekebilirsiniz. Aynı zamanda bu karışım doğal bir detoks etkisi görecek ve kilo probleminizin çözülmesine yardımcı olacaktır.

Sedef Hastalığını Tedavi Etmek İçin Kullanılır

Dünyada sedef hastalığından etkilenen birçok insan bulunur. Sedef hastalığı kronik ve sıklıkla tekrarlayan bir cilt hastalığıdır. Bu kırmızı noktalar, papüller ve plaklar şeklinde karakterize edilir. Bu tür hastalık sorunları yaşayanlar duygusal sorunlar da yaşamaya başlar. Şimdiye kadar bu hastalığı tedavi etmek için birçok bilimsel araştırma yapılmış ve bazı yöntemler geliştirilmiş ancak kesin bir sonuç alınamamıştır. Bunun için alternatif tedavi olarak önerilmektedir. Bu konuda araştırmalar vücuttaki pH faktörünü dengelemek için yapılır üzüm sirkesi sedef hastalığına iyi gelir.